POŠTOVNÉ ZADARMO PRI OBJEDNÁVKE NAD 298 € (NEVZŤAHUJE SA NA PALETOVÚ DOPRAVU - KOTLE)

Oceľový kotol na pevné palivo MAGA D17 STANDARD

Akcia Tip
€1 449 –4 %
D28 2015 tm 2
€1 449 –4 % €1 377 / ks €1 147,50 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
28.2.2024

Kotly radu D sú kotly na tuhé palivo. vhodnejšie, ak nemáme k dispozícii kvalitné palivo. Neobsahuje citlivé materiály (keramiky) ani elektronické prvky. Pre svoju nenáročnosť a jednoduchosť obsluhy predstavujú najobľúbenejšie kotle značky MAGA na Slovensku.

Najčastejšia náhrada za VIADRUS U26. Oproti starým liatinovým kotlom predstavujú obrovský pokrok v komforte obsluhy. V spojení s drevnými briketami doba horenia v útlmovom režime môže dosahovať  13-16 hodín pri jednom naložení, inak bežne 9-12 hodín.

V cene kotla je:

  • Termoventil Honeywell
  • Napúšťací ventil
  • Čistiaca sada
  • Autonómny výmenník proti prehriatiu kotla

Teplovodný kotol radu D je určený pre vykurovanie TUV. Kotol je konštruovaný pre spaľovanie dreva. Ako palivo je možné použiť akékoľvek suché drevo, hlavne polená – štiepky do maximálnej dĺžky 550 mm (viď technické údaje). Možné je použiť aj drevo väčších priemerov, pričom sa zníži menovitý výkon kotla a predĺži sa doba horenia. Veľkou výhodou je veľká násypka paliva a prikladacie dvierka. Kotlové teleso je vyrobené z vysokokvalitného oceľového plechu hrúbky 5 mm (steny spaľovacej komory, ktoré sú v styku s plameňom a vodou) a hrúbky 3 mm (steny, ktoré sú v styku len s vodou). Izolačný kryt je vyrobený z oceľového plechu hrúbky 1 mm a povrchovo upravený technológiou statického nanášania práškovej farby. Tepelnú izoláciu tvorí minerálna vata. Rošt je trubkovnicový – zavodnený.

Sofistikované konštrukčné riešenie teplovýmenných plôch a spaľovacieho priestoru, zaručuje dokonalosť spaľovania s vysokou účinnosťou a nízkou tvorbou škodlivých látok v spalinách. Reguláciu výkonu zabezpečuje termostatický regulátor ťahu. Má zabudovaný chladiaci výmenník proti prehriatiu a teplomer. Kotol je vzhľadom na priaznivú cenu vhodný aj ako doplnok k inému zdroju tepla.

Vyrábajú sa vo výkonoch 17, 23, 28 a 35 kW

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento typ kotla je historicky najobľúbenejší v rámci Slovenska. Najmä vďaka výbornému pomeru ceny a kvality.

Veľkou výhodou je veľká násypka paliva a prikladacie dvierka. Kotlové teleso je vyrobené z vysokokvalitného oceľového plechu hrúbky 5 mm (steny spaľovacej komory, ktoré sú v styku s plameňom a vodou) a hrúbky 3 mm (steny, ktoré sú v styku len s vodou). Izolačný kryt je vyrobený z oceľového plechu hrúbky 1 mm a povrchovo upravený technológiou statického nanášania práškovej farby. Tepelnú izoláciu tvorí minerálna vata. Rošt je trubkovnicový – zavodnený.

Od typu D PREMIUM sa líši prakticky iba jedným parametrom. Zmieňovanou hrúbkou plechu. Technická životnosť tohto typu niekoľkokrát prevyšuje životnosť telies moderných liatinových kotlov na tuhé palivo.

 

Dodatočné parametre

Kategória: KOTOL PEVNÉ PALIVO
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz