POŠTOVNÉ ZADARMO PRI OBJEDNÁVKE NAD 298 € (NEVZŤAHUJE SA NA PALETOVÚ DOPRAVU - KOTLE)

Oceľový kotol na pevné palivo MODRATHERM ZEUS 25-1 25 kW

Akcia Tip
€1 904 –8 %
zeus novy3
€1 904 –8 % €1 739 / ks €1 449,17 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
22.4.2024

MODRATHERM ZEUS  25-1 / 25 kW

Teplovodný oceľový kotol na spaľovanie tuhých palív, hlavne biomasu ako je kusové drevo, drevné brikety s tepelným výkonom 25 kW a najvyšším prevádzkovým pretlakom 0,25 MPa.

PRE ZOBRAZENIE VŠETKÝCH INFORMÁCIÍ KLIKNITE NA :

Detailné informácie

Podrobný popis

Kotly sú určené najmä na spaľovanie dreva s obsahom vody do 20% s maximálnou dĺžkou až do 550 mm. Kotlové teleso je vyrobené z vysokokvalitného oceľového plechu hrúbky 5 mm (steny spaľovacej komory, ktoré sú v styku s plameňom a vodou) a hrúbky 3 mm (steny, ktoré sú v styku len s vodou). Izolačný kryt je vyrobený z oceľového plechu hrúbky 1 mm a povrchovo upravený technológiou statického nanášania práškovej farby. Tepelnú izoláciu tvorí minerálna vata. Rošt je liatinový, článkový. V spodnej časti spalinového priestoru sa nachádzajú v závislosti od prevedenia aj tvarovky zo šamotu. Na želanie môže byť kotol dodaný s roštovou plochou s monolitickým roštom a žiarobetónovými tvarovkami LacFire 1550/30. Viac informácii nájdete v sekcii roštová plocha. O roštovej ploche sa viac dočítate pod technickými informáciami kotla v dolnej časti tejto stránky.

Moderné konštrukčné riešenie teplovýmenných plôch a spaľovacieho priestoru zaručuje dokonalosť spaľovania s vysokou účinnosťou a nízkou tvorbou škodlivých látok v spalinách.

Prednosti kotlov MODRATHERM ZEUS : 

  • možnosť spaľovania mäkkého i tvrdého dreva
  • veľká násypná komora a veľké nakladacie dvierka
  • vysoká účinnosť spaľovania - nízka spotreba paliva
  • dlhšia doba horenia v porovnaní s liatinovými kotlami
  • termostatická regulácia výkonu
  • možnosť prevádzky aj na samotiaž
  • možnosť regulácie komínového ťahu
  • možnosť inštalácie brzdičov spalín pre zvýšenie účinnosti 

MODRATHERM TECHNICKE UDAJE

TECHNICKE UDAJE MODRATHERM

MODRATHERM ROZMERY

Na rozdiel od niektorích konkurenčních kotlov na trhu, ktoré majú roštovú plochu z oceľových trubiek naplnených vodou, pričom toto konštrukčné riešenie je nevhodné, naše kotly majú v spodnej časti spalinového priestoru roštovú plochu z masívnych liatinových roštov s dlhou životnosťou spolu aj s tvarovkou zo šamotu, resp. žiarobetónu.

Hlavný, funkčne podstatný rozdiel je v roštovej ploche. ZEUS má roštovú plochu zo segmetových robustných liatinových roštov a od výkonu 30 KW majú kotly ZEUS navyše šamotové lôžko v zadnej časti roštovej plochy. 

Niektoré kotly na trhu majú roštovú plochu z oceľových trubiek, ktoré sú súčasťou vodného plášťa, /vodou chladené/, niekedy nazývané aj ako trubkovnicový rošt zavodnený. Toto riešenie je sice lacnejšie, ale pre akékoľvek spaľovanie dreva úplne nevhodné . 

Na roštovej ploche v mieste spaľovania - horenia dreva je žiaduce a pre kvalitné a efektívne spaľovanie nevyhnutné, aby drevo nebolo v priamom styku s vodným prostredím, nakoľko voda je nežiaducim chladivom. Drevo vzhľadom na jeho chemické zloženie, sa z 80% skladá z horľavých, prchavých látok najmä plynov , ktoré pre horenie potrebujú teplotu min. 300°C a pre dokonalé spaľovanie a vyhorenie potrebujú tieto plyny teplotu od 700-1200°C. Kotlová voda smie mať štandartne maximálnu prevádzkovú teplotu do 90°C. Keďže trubkovnicové vodou chladené rošty sú vždy súčasťou kotlovej vody, dochádza k nežiaducemu chladeniu procesu horenia. V praxi to znamená, že dochádza počas horenia k znižovaniu využitia energetickej hodnoty dreva, teda k zvyšovaniu nákladov na kúrenie, nehovoriac o zhoršovaní emisií vychádzajúcich z komína. 

Naviac na takejto vodnej roštovej ploche môže vzniknúť riziko kondenzácie , čo môže viesť ku zníženiu životnosti kotla. 

Vhodná roštová plocha je z materiálu schopného akumulácie tepla. Tým materiálom je žiarobetón, šamot,liatina, ako tomu je v našich kotloch ZEUS. 

U kotlov ZEUS je naviac možnosť vybavenia roštovej plochy žiarobetonovým lôžkom LacFire 1550/30 s monolitickým roštom a ochranou všetkých vodných stien kotla v žiarovej zóne žiarobetónovým blokmi. 

Kvalitné splyňovacie kotly s cieľom dosiahnuť čo najnižšie emisie a čo najvyššiu účinnosť v zmysle EN 303.5 mávajú spravidla 50-80kg žiarobetónu v spaľovacej komore. Tomu tak je aj u našich súčasných splyňovacích kotlov PYROGAS a PYROSTAR Duo, ktoré môže byť vybavené aj lambda sondou a automatickým riadením prívodu vzduchu pomocou servopohonou s plynulou reguláciou otáčok ventilátora.

Dodatočné parametre

Kategória: Oceľový kotol
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 200 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz