POŠTOVNÉ ZADARMO PRI OBJEDNÁVKE NAD 298 € (NEVZŤAHUJE SA NA PALETOVÚ DOPRAVU - KOTLE)

Matná čierna – nový trend alebo návrat klasiky ?

Čierna ladí so všetkým, tmavé farby opticky zmenšujú interiér, čierna je pochmúrna a depresívna, čierna je klasika a bude fungovať v každej miestnosti … Teórií je veľa, ale ktorá z nich je pravdivá? A ktorej rady by ste sa mali pri navrhovaní kúpeľne držať?

Pamätajte, že kúpeľňa, hoci je v dome alebo v byte zvyčajne najmenšia, je jedinečná miestnosť. Jej dizajn zaberie najviac času. Na jednej strane pri jej plánovaní snívame o modernom interiéri odkazujúcom na najnovšie trendy, avšak na druhej strane sme si vedomí, že ďalšia zmena v tejto miestnosti sa uskutoční o niekoľko, možno až desiatok rokov. Ako je možné zosúladiť tieto očakávania? Ako používať najmodernejšie riešenia a klasiku súčasne? Je to jednoduché: vyberte si čiernu farbu, moderný trend, ktorý však zaručene nikdy nezostarne.

Šedá alebo čierna ?

Šedé farby, ktoré sú prítomné už niekoľko rokov, sú tento rok viditeľne tmavšie – zosilňujú sa a v roku 2021 sa stávajú čiernymi. Pre odvážnejších je samozrejme riešenie monochromatická kúpeľňa, celá v čiernej farbe. Tento trend však môžete do interiéru zaviesť prostredníctvom menších prvkov, čierna sa koniec koncov perfektne hodí k akejkoľvek farbe.

Aké doplnky zvoliť? Môžete začať so svietidlami, rámami zrkadiel alebo úchytkami na nábytok. Samozrejme sa oplatí používať aj matné čierne kúpeľňové batérie, napríklad Bateriovo – Narva black . Plocha umývadla sa so silným čiernym akcentom môže stať ústredným bodom kúpeľne.

Ako dve polovice pomaranča …

… čierny a industriálny štýl inšpirovaný bytmi usporiadanými v starých továrňach. Obrovský priestor, vysoký strop, betón a surový povrch – to sú charakteristické prvky podkrovného štýlu. Industriálny štýl je skvelou inšpiráciou pre formy a textúry minimalizmu, ktorý je možné použiť pri zdobení alebo osviežovaní vášho interiéru. Čierna farba sa k tomuto štýlu hodí ako uliata.

Rada Bateriovo – Mokait sa perfektne hodí do kúpeľne v priemyselnom štýle. Jeho jednoduchá, ale osobitá forma zvýrazní charakter módnych strohých interiérov. Hranatá rukoväť je charakteristickým znakom dizajnu línie Mokait, ale čo je dôležité, vďaka jej tvaru je ergonomickejšia – nekĺže sa vo vlhkej ruke.

Klasickejšie

Čierne farby tiež poskytujú veľa možností pre kombinovanie moderného s klasickým – čierne textúrované dlaždice v kombinácii s bielymi, napríklad s rustikálnym nábytkom, určite vytvoria zaujímavé duo. Veľká priemyselná dažďová sprcha bude perfektne ladiť s jednoduchými nadčasovými, napríklad šedými dlaždicami.

Skvelým riešením bude napríklad čierna dažďová sprcha Moza Black z najnovšej ponuky značky Bateriovo. Počítajte s dokonalou povrchovou úpravou. Čierny povlak línie Moza sa vyrába inovatívnym výrobným procesom, ktorý pozostáva z niekoľkých etáp. Výsledkom je nielen hlboká, intenzívna a čo je dôležité, matná farba, ale aj vysoká odolnosť proti poškodeniu. Ergonomické gombíky otočené k užívateľovi v uhle 45 stupňov navyše uľahčujú nastavenie prúdu a teploty vody. Sprchový spínač je integrovaný do rukoväte a výška ručnej sprchy je nastaviteľná. Toto všetko robí z Mozy komfortné a skutočné funkčné riešenie.

Alebo možno v bielom ?

Ak sme dobrodružnejší a vyberieme si do kúpeľne čierne dlaždice, možno by stálo za to zvoliť bielu keramiku a pre kontrast biele batérie. Príjemnou voľbou bude kolekcia Angelit, ktorá sa vyznačuje obzvlášť inovatívnou vaňovou batériou. Sprchový prepínač je perfektne zapracovaný do ovládacej páky, vďaka čomu vyzerá skvele, ľahko sa čistí a pri správnom zaobchádzaní vydrží dlhé roky.

 

 

 

Perfektné riešenie

Bohužiaľ neexistuje.

Každý má iný vkus, iné očakávania, rozpočet … a trendy sú tu preto, aby sme sa nimi inšpirovali a nie ich kopírovali. Čierna v kúpeľni je niečo ako čierne šaty – vždy módne a nadčasové. Čiernu môžete použiť na vytvorenie rôznych kombinácií od luxusných až po jednoduché každodenné štylizácie. Čiernu môžeme použiť na vytvorenie interiéru, ktorý nám bude najlepšie vyhovovať.

Prajem všetko dobré…


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz