POŠTOVNÉ ZADARMO PRI OBJEDNÁVKE NAD 298 € (NEVZŤAHUJE SA NA PALETOVÚ DOPRAVU - KOTLE)

Oceľový kotol na pevné palivo VIA D4 17kW NAHRADA ZA VIADRUS

Novinka Tip
€1 419 / ks €1 182,50 bez DPH
Objednané

DOKONALÁ NÁHRADA ZA KOTLY VIADRUS U22 Economy, U26, U68.

Kotol vychádza z konštrukcie kotla D PREMIUM. 

Súčasťou konštrukcie radu VIA D sú závitové príruby pre jednoduchú inštaláciu a identické pripojovacie rozmery s kotlami Viadrus U26, U68, U22 Economy vrátane dymovodu vyvedeného dozadu.

Kotlové teleso je vyrobené z vysokokvalitného oceľového plechu hrúbky 6 mm (steny spaľovacej komory, ktoré sú v styku s plameňom a vodou) hrúbky 3 mm (steny, ktoré sú v styku len s vodou).

Kotly radu D sú kotly na tuhé palivo. Vhodnejšie, ak nemáme k dispozícii kvalitné palivo. Neobsahuje citlivé materiály (keramiky) ani elektronické prvky. Pre svoju nenáročnosť a jednoduchosť obsluhy predstavujú najobľúbenejšie kotle značky MAGA na Slovensku.

Oproti starým liatinovým kotlom predstavujú obrovský pokrok v komforte obsluhy. V spojení s drevnými briketami doba horenia v útlmovom režime môže dosahovať  13-16 hodín pri jednom naložení, inak bežne 9-12 hodín.

Kotol je konštruovaný pre spaľovanie dreva. Ako palivo je možné použiť akékoľvek suché drevo, hlavne polená – štiepky do maximálnej dĺžky 550 mm (viď technické údaje). Možné je použiť aj drevo väčších priemerov, pričom sa zníži menovitý výkon kotla a predĺži sa doba horenia. Veľkou výhodou je veľká násypka paliva a prikladacie dvierka. Kotlové teleso je vyrobené z vysokokvalitného oceľového plechu hrúbky 6 mm (steny spaľovacej komory, ktoré sú v styku s plameňom a vodou) a hrúbky 3 mm (steny, ktoré sú v styku len s vodou). Izolačný kryt je vyrobený z oceľového plechu hrúbky 1 mm a povrchovo upravený technológiou statického nanášania práškovej farby. Tepelnú izoláciu tvorí minerálna vata. Rošt je trubkovnicový – zavodnený.

Sofistikované konštrukčné riešenie teplovýmenných plôch a spaľovacieho priestoru, zaručuje dokonalosť spaľovania s vysokou účinnosťou a nízkou tvorbou škodlivých látok v spalinách. Reguláciu výkonu zabezpečuje termostatický regulátor ťahu. Kotol má zabudovaný teplomer.

Vyrábajú sa vo výkonoch 17, 23 a 28 kW
Kotol je určený pre TUV. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Dodatočné parametre

Kategória: KÚRENIE VODA PLYN
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 164 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz